Proponowane posty:
-
Jakie są kluczowe parametry doboru żywicy do garażu?
26 listopad 2024 -
Podłoga z żywicy a ogrzewanie podłogowe
03 październik 2024 -
Czy żywicę można kłaść na płytki balkonowe lub tarasowe? Wyjaśniamy
03 październik 2024 -
Żywice akrylowe i ich zastosowanie – wszystko, co warto wiedzieć
03 październik 2024
- Kategorie
Podłoga żywiczna w muzeach i galeriach sprawdzi się wyśmienicie
Nowoczesne obiekty, projektowane z myślą o eksponowaniu dzieł sztuki, zazwyczaj są utrzymane w stylu minimalistycznym, a wnętrza pomieszczeń są pomyślane w taki sposób, żeby odbiorca mógł w pełni nasycić się odbiorem prezentowanych prac. W praktyce oznacza to, że większość powierzchni jest surowa, utrzymana w jednym kolorze, zazwyczaj białym, by nie odciągać uwagi, a stwarzać przestrzeń, w której jedyne bodźce docierają do nas ze strony eksponowanych dzieł. Dlatego podłoga żywiczna w muzeach i galeriach może zabłysnąć!
Podłoga żywiczna w muzeach i galeriach to rozsądny wybór
Może zabłysnąć… ale oczywiście nie musi – podłoga żywiczna może być zarówno błyszcząca jak i matowa, co oczywiście może wpłynąć na ogólny odbiór pomieszczenia, więc możliwość dopasowania tego aspektu jest niezwykle ważny w kontekście przestrzeni przeznaczonej do ekspozycji dzieł sztuki. Ponadto podłoga żywiczna w muzeach i galeriach gwarantuje, że mimo silnej eksploatacji przez wizytujących obiekt, nie uświadczymy na niej zarysowań i odkształceń. Dodatkowo, w pomieszczeniach, w których znajdują się okna i istnieje ryzyko dużego nasłonecznienia nawierzchni, podłoga z żywicy poliuretanowej będzie niewrażliwa na jego negatywny wpływ z powodu odporności na promienie UV.
Podłoga żywiczna w muzeach i galeriach to gwarancja bezpieczeństwa i najwyższego standardu
Cechy podłogi żywicznej, które zwracają szczególną uwagę, są nierozerwalnie związane z funkcją muzeum czy galerii – częstymi wizytami dużej liczby osób, czy to pojedynczo czy w większych grupach. Przestrzeń wystawiennicza powinna być czysta, przyjazna i bezpieczna. Podłoga żywiczna w muzeach i galeriach jest banalna w konserwacji i utrzymaniu. Jest antyelektrostatyczna, więc nie przyciąga kurzu. Jest również odporna na ciecz i bezspoinowa, więc w razie nieuwagi i wylania czegoś na jej powierzchnie, doprowadzenie jej do stanu użyteczności jest błyskawiczne. Do tego jest antypoślizgowa, więc nie ma obaw, że coś stanie się np. wycieczce młodszych zwiedzających.
Podłoga żywiczna w muzeach i galeriach to mariaż efektywności z efektownością
Muzea i galerie są często odwiedzane, a co za tym idzie podłoga w tych obiektach musi być bardzo wytrzymała. Jednocześnie powinna być wysoce estetyczna, komfortowa dla użytkowników i łatwa w utrzymaniu dla personelu sprzątającego. Podłoga żywiczna w muzeach i galeriach sprawdzi się świetnie, bo nie tylko jest bardzo sprzyjająca jej użytkownikom, ale również prosta w utrzymaniu i nie wymaga większej ingerencji przez długi czas. Nawet jeśli zacznie pokazywać ślady użytkowania, to wystarczy nałożyć nową warstwę, nie trzeba liczyć się z wymianą całej posadzki. Nie wspominając już o tym, że z takim „odświeżeniem” wiążę się choćby okazja do… zmiany koloru bądź wykończenia. Jeśli dane pomieszczenie powinno mieć teraz czarną, białą albo nawet zieloną podłogę – to czemu nie! Jeśli ma być błyszcząca, a wcześniej była matowa, to nic nie stoi na przeszkodzie.